Tokalaşma Reddedildi: Union Berlin Harekete Geçti, Coach Diss nedeniyle Fofana’yı Yasakladı

sahiabdullahz35

Union Berlin, Chelsea’den kiralık olarak ayrılan David Datro Fofana’yı, takımın Napoli ile Şampiyonlar Ligi karşılaşması sırasında yaşanan çekişmeli bir olayın ardından bir hafta süreyle uzaklaştırdı. Geçtiğimiz sezon Chelsea formasıyla dört maça çıkarak manşetlere çıkan Fofana, 1-0 mağlup oldukları maçta teknik direktör Urs Fischer ile el sıkışmayı reddedince ilgi odağı oldu.

Tokalaşma Reddedildi: Union Berlin Harekete Geçti, Coach Diss nedeniyle Fofana'yı Yasakladı

Olay, Salı günü Fofana’nın 70. dakikada oyuna girmesiyle meydana geldi. Fofana, Fischer’in uzanmış elini kabul etmek yerine onun yanından geçerek ikisi arasında kısa bir fiziksel karşılaşmaya yol açtı. Fischer yanıt olarak Fofana’yı itip kakıyormuş gibi göründü.

Union Berlin sözcüsü Christian Arbeit Perşembe günü cezayı doğruladı ve Fofana’nın hem Fischer’den hem de kulübün sportif direktörü Oliver Ruhnert’tan özür dilediğini açıkladı. Fischer, Fofana’nın olaydan ders çıkaracağını umduğunu ifade ederek kararları kabul etmenin önemini vurguladı.

20 yaşındaki Fildişili oyuncu, Instagram paylaşımında bu hareketin kasıtlı olmadığını ve hayal kırıklığından kaynaklandığını açıklayarak takıma olumlu katkıda bulunma arzusunu dile getirdi. Ocak ayında 8,7 milyon £ artı eklentiler karşılığında Chelsea’den Molde’den Chelsea’ye katılan Fofana, cezalı olduğu süre boyunca ayrı antrenman yapacak ve Werder Bremen’e karşı oynanacak Bundesliga maçında ve Stuttgart’a karşı oynanacak Almanya Kupası maçında seçilemeyecek.

Bu disiplin cezası, Union Berlin’in zorlu formunun ortasında geldi; Napoli yenilgisi, tüm müsabakalarda üst üste dokuzuncu, Şampiyonlar Ligi’ndeki üç maçta da üçüncü yenilgi oldu.

Fofana’nın temmuz ayında Union Berlin’e kiralık transferi, Bundesliga kulübünde 11 maça çıkmasını sağladı, ancak filelerin arkasını bulmayı başaramadı. Gol sıkıntısı, Norveç Ligi’nde en son gol attığı bir önceki yılın Kasım ayına kadar uzanıyor.

Fofana cezasını çekerken ve 1 Kasım’da takıma yeniden katılmayı hedeflerken, tüm gözler Union Berlin’de olacak ve bu çalkantılı dönemi nasıl atlatacaklarını ve Fofana’nın hem sahadaki mücadelelerinden hem de etrafı saran son tartışmalardan sonra toparlanıp toparlanamayacağını görecek.

Leave a Comment