Pep Guardiola, Erling Haaland’ın Ballon d’Or Beklentileri Konusunda İyimser: ‘Tarih Yazacak Zamanı Var’

sahiabdullahz35

Pep Guardiola, Erling Haaland’ın Ballon d’Or yarışmacısı olmayı nezaketle kabul etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Lionel Messi’nin ardından ikinci olan genç Norveçlinin, Messi ve Kylian Mbappe gibi futbolun yıldız isimleriyle birlikte olmaktan gerçekten memnun göründüğünü kabul etti. Messi, Arjantin’in Katar’daki Dünya Kupası zaferindeki önemli rolünün ardından prestijli ödülü benzeri görülmemiş bir şekilde sekizinci kez kazandı.

Pep Guardiola, Erling Haaland'ın Ballon d'Or Beklentileri Konusunda İyimser: 'Tarih Yazacak Zamanı Var'

Haaland’ın 52 gollük olağanüstü skoru, Manchester City’nin Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve FA Kupası’nı üçe katlamasında çok önemli bir rol oynadı. Guardiola, Haaland’ın genç yaşını (23) vurguladı ve onu, bu deneyimi gelecekteki fırsatlar için bir motivasyon olarak görmeye teşvik etti. Norveçli forvet ayrıca 2022/23 sezonunun en golcü oyuncusu olarak Gerd Muller ödülünü de aldı.

Guardiola, Ballon d’Or töreninde Manchester City’nin olumlu sonucunun altını çizdi; beş oyuncu (Kevin De Bruyne, Rodri, Julian Alvarez, Bernardo Silva ve Haaland) ilk 10’da yer aldı. Bu kolektif takdir geçmişten bir kopuşa işaret ediyordu. City oyuncuları, takımın sahadaki başarısına rağmen çoğu zaman bireysel ödülleri kaçırıyordu.

Oyuncular ve yöneticilerin de dahil olduğu Manchester City ekibi, Lig Kupası’ndan erken ayrılmaları nedeniyle nadir bir hafta ortası tatilinden yararlanarak Paris’teki gösterişli etkinliğe katıldı. Guardiola, City’nin törendeki varlığının önemini kabul ederek, bunun kulübün küresel sahnede yeni keşfedilen şöhretinin bir kanıtı olduğunu söyledi.

Guardiola, ileriye dönük olarak Bournemouth ile yaklaşan karşılaşmaya ve bir haftalık hazırlık sürecinin potansiyel etkisine değindi. Şehir yöneticisi her üç günde bir oynamayı tercih ettiğini ifade etti ancak molaların futbol programının bir parçası olduğunu kabul ederek biraz dinlenme fırsatını memnuniyetle karşıladı. City’nin odak noktası, etkileyici iç saha rekorunu korumaya ve bir zaferle geçici de olsa Premier Lig’de en üst sırayı geri almaya odaklanıyor. Guardiola, ister sıkışık bir fikstür listesiyle karşı karşıya olun ister kısa bir dinlenmenin tadını çıkarın, takımın uyum sağlayabilen yaklaşımını vurgulayarak sözlerini tamamladı.

Leave a Comment