Mauricio Pochettino Londra Rekabetini Ateşledi: Chelsea Menajerine Göre Şampiyonluk Adayı Spurs

sahiabdullahz35

Mauricio Pochettino, Pazartesi günü Chelsea’nin patronu olarak eski kulübüne dönmeye hazırlanırken, Premier Lig liderleri Tottenham’ın şampiyonluk için gerçek bir aday olduğuna inanıyor.

Spurs’te 2014’ten 2019’a kadar görev yaptığı beş yıllık görev süresi boyunca dünyanın önde gelen teknik direktörlerinden biri olarak adını duyuran Pochettino, kulübü ilk Şampiyonlar Ligi finaline taşıdı ve Premier Lig’de arka arkaya ilk dörtte yer almayı garantiledi.

Mauricio Pochettino Londra Rekabetini Ateşledi: Chelsea Menajerine Göre Şampiyonluk Adayı Spurs

Arjantinli teknik adam, bu başarılara rağmen Spurs’un 2008’den beri devam eden kupa kuraklığına son veremedi.

Tottenham’ın şu anki teknik direktörü Ange Postecoglou, Premier Lig’in yeni yöneticileri arasında etkileyici bir başlangıç yaparak ilk 10 maçında 30 üzerinden 26 puan aldı. Tottenham 1961’den bu yana İngiltere’nin en iyi ligini kazanamasa da Pochettino rakip olarak ciddiye alınmaları gerektiğinde ısrar ediyor.

Pochettino, “Ange ve teknik kadro harika bir iş çıkarıyor ve tabii ki çok iyi oyuncuları var, çok iyi bir takımları var. Rakip olabileceklerini hissedebiliyorsunuz.”

Pochettino’nun Tottenham Hotspur Stadyumu’nda alacağı resepsiyon henüz belirlenmedi. Dört yıl önce sürpriz bir şekilde görevden alınmasından Postecoglou’nun gelişine kadar Spurs mücadele etti.

Ancak Pochettino’nun Londra’daki rakibiyle Premier Lig’e dönme kararı, Spurs’un hayran kitlesinin belirli kesimleri arasında genel olarak olumlu olmadı. “İnsanlar için en önemli şey, birlikte yaşadığımız her şeyi, oradaki muhteşem anıları unutmayacağımızı bilmeleri” diye vurguladı.

Şöyle devam etti: “İnsanlar kendilerini nasıl ifade ederlerse etsinler buna saygı duyacağım ancak bu, inanılmaz bir yolculuk geçirdiğimizi düşündüğüm kulüp hakkındaki duygu ve görüşlerimi değiştirmeyecek.”

Stamford Bridge’deki mevcut rolüne gelince, Pochettino o kadar muhteşem bir başlangıç yapmadı. Transfer pazarında yeni oyunculara rekor harcama yapılmasına rağmen Chelsea, Tottenham’ın 14 puan gerisinde 11. sırada yer alıyor.

Ancak kaptan Reece James’in sezonun açılış haftasından bu yana ilk kez Premier Lig’in ilk 11’ine geri dönme potansiyeliyle Chelsea daha da güçlenmeyi hedefliyor.

James’in dönüşü hakkında konuşan Pochettino, “Birkaç ay sonra takıma başlaması ve kendini takımda hissetmesi onun için iyi oldu. O bizim kaptanımız ve çok önemli bir oyuncu.” dedi. “Şimdi Pazartesi günü başlamaya hazır olup olmadığını değerlendirmemiz gerekiyor.”

Leave a Comment