Golcü Guirassy Kenarda Kaldı: Bundesliga’nın En Golcü Oyuncusu Sakatlık Darbesi Nedeniyle ‘Birkaç Hafta’ Geride Kalacak

sahiabdullahz35

Stuttgart Pazar günü yaptığı açıklamada, sekiz maçta 14 gol atan Bundesliga’nın önde gelen golcüsü Serhou Guirassy’nin diz arkası sakatlığı nedeniyle haftalarca sahalardan uzak kalacağını duyurdu. Skor tablolarında Bayern Münihli Harry Kane’i bile gölgede bırakan Fransa doğumlu Gineli forvet, Stuttgart’ın Union Berlin’e karşı aldığı 3-0’lık galibiyette yenilgiye uğradı ve ilk golü attı ancak 30 dakika sonra oyundan çıktı.

Golcü Guirassy Kenarda Kaldı: Bundesliga'nın En Golcü Oyuncusu Sakatlık Darbesi Nedeniyle 'Birkaç Hafta' Geride Kalacak

Stuttgart teknik direktörü Sebastian Hoeness, takımın hayal kırıklığını dile getirerek, “Bu hem kişisel hem de takım için acı bir durum” dedi. Guirassy’nin dikkat çekici formu, Stuttgart’ın bu sezon lig sıralamasında ikinci sıraya yükselmesinde çok önemli rol oynadı; bu, geçen seneki küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya olan sezona göre belirgin bir gelişme oldu.

Üretken forvet, Stuttgart’ın biri hariç tüm lig maçlarında gol atarak önceki sezondaki 11 gollük rekorunu geride bıraktı. Hoeness, “Kaybını mümkün olan en iyi şekilde telafi etmeliyiz ve telafi edeceğiz” dedi. Guirassy kenarda bir büyüyle karşı karşıya kalırken kulüp, Bundesliga’daki etkileyici ivmesini sürdürme mücadelesiyle boğuşuyor.

Leave a Comment