FIFA, Rahatsız Edici Kaçırma Olayına Karşı Diaz Ailesiyle Dayanışmayı Açıkladı

sahiabdullahz35

FIFA Başkanı Gianni Infantino, ebeveynleri yakın zamanda Kolombiya’da kaçırılan Liverpool forveti Luis Diaz için dayanışma ve empati ifade etti. Diaz’ın annesi başarılı bir şekilde kurtarılmış olsa da, babasının bulunması için onlarca askerin önderliğinde ve polisin desteğiyle yoğun çalışmalar sürüyor.

FIFA, Rahatsız Edici Kaçırma Olayına Karşı Diaz Ailesiyle Dayanışmayı Açıkladı

Infantino, Instagram’da paylaştığı samimi bir mesajla FIFA ve küresel futbol camiası adına destek ve dualarını iletti ve bu zorlu zamanlarda Luis Diaz, ailesi ve arkadaşlarıyla dayanışma içinde olduğunu vurguladı.

Ayrıca Kolombiya futbol federasyonu Twitter’da (eski adıyla X olarak biliniyordu) Diaz’ın babasının derhal ve koşulsuz serbest bırakılması çağrısında bulunan bir açıklama yayınladı. Futbol dünyası bu üzücü durumu kınamak için birlik oldu.

Takımın Nottingham Forest’ı 3-0 yenmesinin ardından konuşan Liverpool menajeri Jurgen Klopp, maç hazırlıklarını kariyerindeki en zorlu hazırlık olarak nitelendirdi. Klopp beklenmedik şoku dile getirdi ve takımın Luis Diaz’ı mümkün olan her şekilde desteklemeye olan bağlılığını vurguladı.

Klopp, “Bunu beklemiyordum; buna hazırlıklı değildim” dedi. “Oyunun önemini abartmak istemiyorum ama performansımız aracılığıyla Luis’i desteklemeye çalıştığımız açıktı. Ne yazık ki doğrudan yardım sağlayamıyoruz, dolayısıyla yapabileceğimiz tek şey onun için savaşmak ve bu da bu. tam olarak oyuncuların yaptığı şeydi.”

Liverpool’un Nottingham Forest’a karşı kazandığı galibiyet, evinde üst üste beşinci Premier Lig galibiyetini aldı ve onları lig lideri Tottenham’ın üç puan yakınına getirdi. Bu sezon 11 maçta 3 gol atan Luis Diaz’ın kadroda yer almaması dikkat çekti. Diogo Jota, maç sırasında gol attıktan sonra Diaz’ın yedi numaralı formasını kaldırarak kayıp takım arkadaşına dokunaklı bir saygı duruşunda bulundu.

Leave a Comment